Vodič kamióna spôsobil nehodu v centre Trnavy, nafúkal viac ako dve promile

od autora: | 14 januára, 2022

Rumunský kamión stojí od štvrtkového popoludnia na Štefánikovej ulici v centre Trnavy. Keď jeho vodič zistil, že sa nemá kde otočiť, začal cúvať a zachytil pritom zaparkované osobné auto. Na Štefánikovej ulici v Trnave platí zákaz vjazdu vozidiel s hmotnosťou nad 5 ton.

„Policajná hliadka chcela kamionistu podrobiť dychovej skúške na alkohol, ktorú ale neustále odmietal. Policajti ho obmedzili na osobnej slobode a zadržali mu vodičský preukaz,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová. Až po presune na policajné oddelenie, kam prišiel aj tlmočník, sa 41-ročný muž rozhodol s políciou spolupracovať. Policajti mu ešte aj po takmer troch hodinách od nehody namerali v dychu viac ako 2 promile alkoholu.

OPITÝ KAMIONISTA ÚRADOVAL V CENTRE TRNAVY: EŠTE PO 3 HODINÁCH NAFÚKAL NAD 2 ‰Trnavskí policajti boli včera poobede…

Posted by Polícia SR – Trnavský kraj on Friday, January 14, 2022

Prípad si podľa Antalovej prevzal vyšetrovateľ, ktorý vo veci začal trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ako vodičovi z povolania môže páchateľovi takéhoto skutku hroziť trest odňatia slobody na dva roky až päť rokov. Spoločnosť, ktorá kamión vlastní, tak pre vozidlo bude musieť poslať náhradného vodiča.

Príspevok Vodič kamióna spôsobil nehodu v centre Trnavy, nafúkal viac ako dve promile je zobrazený ako prvý na EMEFKA.