Spoločnosť Ikea oznámila, že zníži nemocenské dávky pre nezaočkovaných zamestnancov

od autora: | 15 januára, 2022

Predajca nábytku Ikea oznámil, že má v úmysle znížiť nemocenské dávky všetkým zamestnancom, ktorí nie sú očkovaní a musia sa izolovať, ak majú pozitívny test alebo prídu do kontaktu s niekým, kto má pozitívny test na COVID.
Denník Daily Mail uvádza, že švédska spoločnosť, ktorá len v Spojenom kráľovstve zamestnáva približne 10 000 ľudí, má v úmysle znížiť nemocenské dávky na zákonné minimum 93,35 GBP týždenne pre všetkých, ktorí nie sú očkovaní.
To by pre zamestnancov spoločnosti znamenalo zníženie o viac ako tri štvrtiny bežnej mzdy.
„Neočkovaným spolupracovníkom bez poľahčujúcich okolností, ktorí boli identifikovaní ako blízki kontaktéri pozitívneho prípadu, budú vyplácané zákonné nemocenské dávky,“ povedal novinárom hovorca spoločnosti Ikea.
„Uvedomujeme si, že ide o emotívnu tému a všetky okolnosti sa budú posudzovať individuálne, preto každému, kto má pochybnosti alebo obavy o svoju situáciu, odporúčame, aby sa obrátil na svojho nadriadeného,“ dodal hovorca.
Spoločnosť oznámila, že táto politika sa bude vzťahovať len na neočkovaných pracovníkov s „vysokou mierou absencie“.
Spoločnosť tvrdí, že tento krok je vyvolaný nedávnym nedostatkom zamestnancov v dôsledku toho, že mnohí sa museli izolovať.

Share

Tweet

Whatsapp

Print

0Shares

Príspevok Spoločnosť Ikea oznámila, že zníži nemocenské dávky pre nezaočkovaných zamestnancov je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne.