Slovenskí a českí stredoškoláci môžu v ešportovej lige bojovať o ceny v hodnote viac ako 12 000 €

od autora: | 24 novembra, 2022
Fit Life - Doplnky výživy a športová výživa

Piata sezóna úspešného projektu pre stredoškolákov – Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga štartuje už 28. novembra 2022. Registrácie do jednotlivých turnajov momentálne prebiehajú do 27.11.2022 na oficiálnej stránke organizátora.

Do projektu sa môžu zapojiť študenti všetkých stredných škôl na Slovensku a v Čechách, stačí sa preukázať potvrdením o návšteve školy alebo ISIC preukazom. Žiaci môžu reprezentovať svoju školu online z pohodlia domova v hrách CS:GO, League of Legends, Brawl Stars, APEX Legends a Valorant a vyhrať ceny v celkovej hodnote viac ako 12 000 EUR. V predchádzajúcej sezóne projektu bolo zapojených viac ako 2 000 stredoškolákov z viac ako 180 slovenských škôl a 100 stredných škôl z Českej republiky.

Yvents

Záštitu nad projektom už druhú sezónu prevzalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Záštitu prevzali taktiež kraje: Bratislavský, Trenčianský, Banskobystrický, Prešovský. Hlavnými partnermi projektu sú Slovenská sporiteľňa, TRUST Gaming, Genesis, FEI STU Bratislava a Bratislavský samosprávny kraj.

Yvents

Hlavným cieľom herného turnaja SČSEL je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností, ktoré podľa najnovších vedeckých štúdií výborne rozvíjajú práve počítačové hry. Niektoré zo súťažných hier nabádajú študentov k sústavnému štúdiu podkladových materiálov k danej hre, resp. k jej novej verzii.

Podklady k hrám sa väčšinou vyskytujú iba v anglickom jazyku a tak okrem budovania vzťahu k čítaniu a samoštúdiu sa tieto hry podieľajú aj na rozvoji anglického jazyka, ktorého znalosť je v súčasnosti samozrejmosťou. Herný turnaj tak zábavným a hravým spôsobom u študentov rozvíja aj zručnosti, ktoré im značne zjednodušia situáciu na trhu práce, ale aj v bežnom živote.

Yvents

Registrovať sa do turnaja je možné do 27. novembra 2022 v týchto hrách:

  • CS:GO – Slovensko; Česko
  • League of Legends – Slovensko; Česko
  • BrawlStars – Slovensko; Česko
  • APEX Legends – Slovensko a Česko
  • Valorant – Slovensko; Česko

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Príspevok Slovenskí a českí stredoškoláci môžu v ešportovej lige bojovať o ceny v hodnote viac ako 12 000 € je zobrazený ako prvý na EMEFKA.