Portugalsko zažilo najhorúcejší júl od roku 1931, spadli pritom len 3 milimetre zrážok

od autora: | 5 augusta, 2022

5.8.2022 (Webnoviny.sk) – Portugalsko zažilo rekordne horúci júl. Horúčavy zhoršili sucho v krajine, pričom 45 percent jej rozlohy postihlo extrémne sucho.
Portugalská meteorologická služba IPMA uviedla, že júl bol v krajine najhorúcejší od roku 1931, odkedy má záznamy. Priemerná teplota v Portugalsku bola v júli 25,14 stupňa Celzia.
Bolo to o takmer 3 stupne Celzia viac v porovnaní s dlhodobým priemerom. V Portugalsku pritom minulý mesiac celoštátne spadli len 3 milimetre zrážok, čo bolo len približne 22 percent normálneho množstva, uviedla IMPA.
Mnohé iné oblasti západnej Európy tiež zažili sucho a vedci hovoria, že v dôsledku klimatickej zmeny bude počasie ešte extrémnejšie. Podnebie južnej Európy tak začína pripomínať podnebie severnej Afriky, uviedli experti.
Viac k témam: Horúčavy, Počasie, SuchoZdroj: Webnoviny.sk – Portugalsko zažilo najhorúcejší júl od roku 1931, spadli pritom len 3 milimetre zrážok © SITA Všetky práva vyhradené.

Share

Tweet

Whatsapp

Print

0Shares

Príspevok Portugalsko zažilo najhorúcejší júl od roku 1931, spadli pritom len 3 milimetre zrážok je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne.