Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,6. Riziko cunami však nevzniklo

od autora: | 14 januára, 2022

14.1.2022 (Webnoviny.sk) – Silné zemetrasenie zasiahlo v piatok časti hlavného indonézskeho ostrova Jáva. Záchvevy zeme spôsobili rozkývanie budov v hlavnom meste Jakarta, ale ihneď sa neobjavili správy o vážnych škodách alebo obetiach. Indonézsky úrad pre meteorológiu, klimatológiu a geofyziku konštatoval, že nevzniklo riziko vlny cunami.
Geologická služba Spojených štátov (USGS) uviedla, že otrasy s magnitúdom 6,6 nastali v Indickom oceáne približne 88 kilometrov juhozápadne od pobrežného mesta Labuan. Epicentrum otrasov bolo podľa USGS v hĺbke 37 kilometrov.
Indonézia, je náchylná na zemetrasenia, keďže leží v takzvanom Ohnivom kruhu tvorenom zlomovými líniami Tichého oceánu. Vlani v januári zemetrasenie s magnitúdom 6,2 v provincii Západné Sulawesi zabilo najmenej 105 ľudí a ďalších takmer 6 500 zranilo.
Viac k témam: Ostrov Jáva, ZemetrasenieZdroj: Webnoviny.sk – Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,6. Riziko cunami však nevzniklo © SITA Všetky práva vyhradené.

Share

Tweet

Whatsapp

Print

0Shares

Príspevok Ostrov Jáva zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 6,6. Riziko cunami však nevzniklo je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne.