Namiesto naháňania zločincov naháňali Pokémonov. Dvojica policajtov dostala padáka

od autora: | 14 januára, 2022

Mobilná hra Pokémon Go, ktorá bola spustená v roku 2016, sa stala obrovským fenoménom. Technológie rozšírenej reality, ktoré spájali náš fyzický svet s tým virtuálnym, boli v tom čase pomerne nové a milióny hráčov podľahli predstave naháňania Pokémonov priamo v uliciach svojho mesta.

Medzi miliónmi nadšených fanúšikov Pokémon Go by sme našli aj Louisa Lozana and Erica Mitchella, dvojicu skúsených policajtov z Los Angeles. Ako ukázali dokumenty z vyšetrovania prípadu z roku 2017, Lozano a Mitchell brali hru skutočne vážne. Dokonca ešte vážnejšie ako svoju vlastnú prácu ochrancov zákona a poriadku, uvádza Kotaku.

Shutterstock

Dokazuje to prípad, keď policajti odmietli vyhovieť žiadosti o pomoc s prípadom lúpeže, ktorú im adresoval veliaci dôstojník. Namiesto toho sa pustili do naháňačky za Snorlaxom, ktorý sa objavil v ich blízkosti. Hneď nato sa pridal aj Togetic, čomu uniformovaní muži fakt nemohli odolať. Služba-neslužba, Pokémon volá!

Shutterstock

O tomto veľmi zvláštnom nastavení priorít Lozana a Mitchella existuje nespochybniteľný dôkaz. Autá policajtov v Los Angeles sú vybavené audiovizuálnym nahrávacím zariadením, ktoré zaznamenalo každé jedno slovo, ktoré z úst mužov zaznelo počas jazdy služobným vozidlom. Napriek tomu po obvineniach dvojica klamala nadriadeným a snažila sa svoj lov na Pokémonov utajiť.

Lozano a Mitchell boli z policajného zboru Los Angeles vylúčení a nepomohli žiadne námietky. Neuspeli ani argumentom, že audiovizuálny záznam nemôže byť použitý ako dôkaz, pretože ide o zásah do súkromia. V ich príbehu sa ale predsa nachádza aspoň niečo pozitívne – Mitchell úspešne chytil Snorlaxa a Lozanovi sa po ťažkom boji podarilo zajať Togetica.

Príspevok Namiesto naháňania zločincov naháňali Pokémonov. Dvojica policajtov dostala padáka je zobrazený ako prvý na EMEFKA.