Najvyšší súd USA zrušil povinné očkovanie zamestnancov a skonštatoval, že vláda prekročila svoje právomoci

od autora: | 14 januára, 2022

14.1.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd USA vo štvrtok zrušil nariadenie administratívy prezidenta Joea Bidena o povinnom očkovaní proti koronavírusu v podnikoch so sto a viac zamestnancami. Tesnou väčšinou zároveň potvrdil vakcinačný mandát pre väčšinu pracovníkov v zdravotníctve.
Súd skonštatoval, že nariadením o paušálnom očkovaní zamestnancov vláda prekročila svoje právomoci.
Podľa zrušeného nariadenia mali byť zamestnanci podnikov v USA, pre ktoré pracuje sto a viac ľudí, do 4. januára povinne zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19. V opačnom prípade mali raz do týždňa absolvovať test na prítomnosť koronavírusu. Opatrenie by malo dopad na zhruba 80 miliónov zamestnancov.
V prípade pracovníkov v zdravotníctve súd rozhodol, že výnimku z povinného očkovania si možno uplatniť zo zdravotných alebo náboženských dôvodov.
Viac k témam: Americký najvyšší súd, Očkovanie proti koronavírusu, Povinné očkovanieZdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd USA zrušil povinné očkovanie zamestnancov a skonštatoval, že vláda prekročila svoje právomoci © SITA Všetky práva vyhradené.

Share

Tweet

Whatsapp

Print

0Shares

Príspevok Najvyšší súd USA zrušil povinné očkovanie zamestnancov a skonštatoval, že vláda prekročila svoje právomoci je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne.