Na komorný koncert Slovenskej filharmónie môžu v utorok opäť prísť diváci

od autora: | 14 januára, 2022

14.1.2022 (Webnoviny.sk) – Komorný koncert v utorok 18. januára o 19:00 v Malej sále Slovenskej filharmónie (SF) bude opäť s návštevníkmi. Ako informovala tlačová tajomníčka SF Martina Tolstova, program večera je zostavený zo Sonát pre flautu a klavír viacerých autorov. V rámci cyklu Hudobná mozaika sa predstaví flautistka Ivica Gabrišová a klavirista Maroš Klátik.
Tolstova priblížila, že v úvode koncertu zaznie Flautová sonáta gruzínskeho skladateľa Otara Taktakishviliho, ktorú vystrieda Flautová sonáta Bohuslava Martinů. Za ňou bude nasledovať Flautová sonáta s prvkami ľudovej hudby, impresionizmu i jazzu od českého progresívneho skladateľa prvej polovice 20. storočia Erwina Schulhoffa. Koncert uzavrie expresívna Sonáta pre flautu a klavír D dur, op. 94 Sergeja Prokofieva.
Aktuálne nariadenia umožňujú SF zorganizovať koncerty pre 50-percentnú kapacitu sál v režime OP. V priestoroch filharmónie je nutné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom. V Pokladnici SF aj pri vstupe na koncert sa návštevník musí preukázať potvrdením o očkovaní alebo prekonaní ochorenia COVID-19.
Viac k témam: Hudobná mozaika, komorný koncertZdroj: Webnoviny.sk – Na komorný koncert Slovenskej filharmónie môžu v utorok opäť prísť diváci © SITA Všetky práva vyhradené.

Share

Tweet

Whatsapp

Print

0Shares

Príspevok Na komorný koncert Slovenskej filharmónie môžu v utorok opäť prísť diváci je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne.