Máš sebeckého partnera? 10 znakov, ktoré ti dajú jednoznačnú odpoveď

od autora: | 24 novembra, 2022
Fit Life - Doplnky výživy a športová výživa

Je môj partner sebec? Fakt, že si vôbec kladieš túto otázku, naznačuje, že odpoveď bude áno, no ak sa potrebuješ pevnejšie utvrdiť, nech sa páči. Tu máš zoznam desiatich bodov, ktoré ti jednoznačnú odpoveď naservírujú na striebornom podnose. Takže ešte raz – je tvoj partner sebec? Ak sa správa takto, nie je o čom.

1. Podceňuje ťa a neverí, že niečo dokážeš

Nezainteresovaný pozorovateľ by si myslel, že ti ten úspech normálne nepraje. „Ja len nechcem, aby si bola sklamaná,“ snaží sa to uhrať do autu, no neexistujú slová, ktoré by anulovali fakt, že ťa ešte desať minút dozadu presviedčal, koľko vhodnejších kandidátov na povýšenie vaša firma vlastne má. Keď on nekope za tvoj tím, tak kto potom áno?

2. Upozorňuje ťa na fyzické nedostatky

„Trochu si nám nakysla,“ konštatuje, zatiaľ čo si do huby tlačí plnú hrsť zemiakových lupienkov, a niečo v jeho hlase naznačuje, že to nemal byť žart. Uštipačné poznámky tohto typu nikdy nie sú okej. Bez ohľadu na to, či sa zakladajú na pravde, alebo si nimi niekto len kompenzuje vlastné komplexy z narastajúcej pneumatiky, platí tu jedno a to isté. Mlčať je zlato.

sebecký partner, vzťah, toxický vzťah, ilustrácie, problémy vo vzťahu
ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Nepúšťa ťa k slovu

Ty vieš o jeho problémoch všetko, on o tvojich prakticky nič. Možno sa ťa opýta, aký si mala deň, no ešte si ani nestihneš zrekapitulovať myšlienky, už počúvaš o tom, aký bol ten jeho príšerný. Keď sa konečne dopracujete k tomu, čo reálne trápi teba, začne sa mu zívať a do desiatich minút je tuhý ako štolverka. Skvelý pokec.

Ako si Slováci vychutnávajú tresku? Ukázali nám to v tejto kreatívnej výzve

Mohlo by ťa zaujímať:

Ako si Slováci vychutnávajú tresku? Ukázali nám to v tejto kreatívnej výzve

4. Vyčíta ti, na čo míňaš peniaze

„To si robíš srandu?!“ pení, a keby mu v tej rane smarthodinky merali tep, tak rovno explodujú. Je úplne bezpredmetné, či je to kabelka číslo dvadsaťsedem, súprava modranskej keramiky alebo vypchatá konská hlava na platinovej podložke – sú to tvoje peniaze. Pýta sa ťa on, či môže do tej svojej storočnej hrče s preskočeným remeňom kúpiť nový tapacír?!

sebecký partner, vzťah, toxický vzťah, ilustrácie, problémy vo vzťahu
ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Nedovolí ti stretávať sa so svojimi blízkymi

Snaží sa ťa izolovať, urobiť zo seba stredobod tvojho vesmíru a ešte sa pri tom tvári, že je to vlastne pre tvoje dobro. Máš zlý nos na ľudí, tvoji kamaráti sú vlastne len banda idiotov a drahocenný čas môžeš investovať aj do niečoho zmysluplnejšieho. Napríklad doňho. To je jasný favorit.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane

Príspevok Máš sebeckého partnera? 10 znakov, ktoré ti dajú jednoznačnú odpoveď je zobrazený ako prvý na EMEFKA.