Lavrov na stretnutí Bezpečnostnej rady poprel obvinenia Západu a vyzval na potrestanie vlády v Kyjive

od autora: | 22 septembra, 2022

22.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov vystúpil s prejavom počas zasadnutia Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov (BR OSN), pričom odmietol obvinenia Západu v súvislosti s agresiou Ruska na Ukrajine a vyzval na potrestanie vlády v Kyjive. Informuje o tom spravodajský portál BBC.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
„Dnes je tu pokus vnútiť nám úplne iný naratív o ruskej agresii ako pôvode celej tragédie,“ začal podľa televízie Sky News Lavrov svoj prejav. Hovoril tiež o historickom vzťahu Ruska a Ukrajiny, pričom ju označil za totalitnú, a vyjadril obavy o ruských vojakov, ktorí sú tam v zajatí. Spojené štáty, ich spojencov a medzinárodné ľudskoprávne organizácie obvinil zo „zakrývania zločinov kyjivského režimu“. Lavrov zároveň vyhlásil, že „nemá dôveru“ v prácu Medzinárodného trestného súdu.
Na stretnutie BR OSN prišiel Lavrov podľa televízie CNN o takmer hodinu a pol neskôr. Po prejave zo stretnutia odišiel, uvádza Sky News.
Zobraziť fotogalériu k článku:Vojna na Ukrajine (fotografie)
Viac k témam: rusko-ukrajinský konfliktZdroj: Webnoviny.sk – Lavrov na stretnutí Bezpečnostnej rady poprel obvinenia Západu a vyzval na potrestanie vlády v Kyjive © SITA Všetky práva vyhradené.

Share

Tweet

Whatsapp

Print

0Shares

Príspevok Lavrov na stretnutí Bezpečnostnej rady poprel obvinenia Západu a vyzval na potrestanie vlády v Kyjive je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne.