Jedlo ti zamrzne skôr, ako ho vložíš do úst. Takto sa žije v najchladnejšom meste na svete

od autora: | 14 januára, 2022

Veľa Slovákov má pocit, že v posledných rokoch sú zimy u nás akési „impotentné“ a ani zďaleka sa nechytajú na dávnejšie zimy, keď sa teplota celé dni držala solídne pod nulou a aj nížiny boli zasypané poriadnou dávkou snehu. Ani naše najchladnejšie zimy sa však nepribližujú tomu, čo je pre obyvateľov Jakutska „v pohode počasie“.

Jakutsk je najchladnejšie mesto na svete, kde sa teploty bežne pohybujú okolo -50 °C. To, ako sa v takýchto teplotách správajú bežné predmety, s ktorými sa každodenne stretávame, je pre nás ťažké si aj predstaviť. Miestna obyvateľka Kian natočila video, vďaka ktorému môžeme aspoň sčasti vidieť, akú moc má krutá sibírska zima.

Na jej kanáli na Youtube nájdeme aj mnoho ďalších videí o živote v extrémnych sibírskych mrazov, ale aj o kultúre a tradíciách tohto regiónu. Sympatická Kiun momentálne žije v Pekingu a počas svojho pobytu v Číne takisto pripravila mnoho zaujímavých a náučných videí.

Príspevok Jedlo ti zamrzne skôr, ako ho vložíš do úst. Takto sa žije v najchladnejšom meste na svete je zobrazený ako prvý na EMEFKA.