Holandsko po takmer mesiaci ukončilo prísny lockdown, časť obmedzení ostáva v platnosti

od autora: | 15 januára, 2022

15.1.2022 (Webnoviny.sk) – Holandsko po takmer mesiaci ukončuje prísne pandemické opatrenia, časť obmedzení však zostáva v platnosti. Od soboty môžu byť znova otvorené obchody, kaderníctva, športové kluby alebo školy.
Reštaurácie, múzeá, divadlá a kiná však zostávajú zatvorené. Vzhľadom na dramatické prírastky infekcií nie je možné otvoriť viac sektorov naraz, keďže riziko je príliš veľké, uviedol premiér Mark Rutte.
Viac o téme: Koronavírus
Ďalšie uvoľnenia môžu podľa neho prísť koncom mesiaca. Minister zdravotníctva Ernst Kuipers dodal, že Holandsko sa naučí s vírusom žiť, riziko preťaženia zdravotníckeho systému je však podľa neho aktuálne príliš vysoké.
V krajine medzitým rastie odpor proti pandemickým opatreniam. Prevádzkovatelia barov a reštaurácií tento týždeň napriek zákazom otvárali svoje prevádzky, často aj s podporou miestnych samospráv.
Viac k témam: COVID-19, KoronavírusZdroj: Webnoviny.sk – Holandsko po takmer mesiaci ukončilo prísny lockdown, časť obmedzení ostáva v platnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Share

Tweet

Whatsapp

Print

0Shares

Príspevok Holandsko po takmer mesiaci ukončilo prísny lockdown, časť obmedzení ostáva v platnosti je zobrazený ako prvý na Slovensko Aktuálne.