10 celebrít, ktorých mená nevie nikto správne vysloviť

od autora: | 14 januára, 2022

Mená známych celebrít sú niekedy poriadnym orieškom. Problém s ich správnou výslovnosťou majú často aj ich blízki kolegovia či priatelia. V tomto článku sme sa pozreli na 10 svetoznámych hviezd s trochu krkolomnými menami a prezradíme ti aj, ako sa majú správne vyslovovať.

1. Timothée Chalamet

Timothée Chalamet patrí medzi najtalentovanejších mladých hercov Hollywoodu. Zažiaril v snímkach Daj mi tvoje meno, Beautiful Boy, Malé ženy či The King. Na konte má jednu nomináciu na Oscara, dve nominácie na Zlatý glóbus a mnoho ďalších ocenení.

Naposledy sme ho mohli vidieť v epickom sci-fi Duna, komédii Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun a satire Don’t Look Up. Jeho meno však mnohí nevedia správne vysloviť. Pokiaľ k nim patríš aj ty, tak vedz, že správna výslovnosť v angličtine je Timotý Šalamej.

Shutterstock

2. Chiwetel Ejiofor

Chiwetel Ejiofor má vo svojej filmografii plno skvelých filmov, menovite napríklad Americký gangster, 12 rokov otrokom, Marťan či The Boy Who Harnessed the Wind. Je tiež držiteľom Oscara, piatich nominácií na Zlatý glóbus či ceny BAFTA.

Medzi jeho posledné filmové zárezy patria snímky Locked Down či Infinite. Uvidíme ho aj v chystanej marvelovke Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. Jeho meno by sa po správnosti malo vyslovovať Čúittel Edžíofor.

Shutterstock

3. Saoirse Ronan

Mimoriadne talentovaná Saoirse Ronan je bezpochyby jednou z najlepších mladých herečiek súčasnosti. Dokázala to napríklad v cenených snímkach Grandhotel Budapešť, Lady Bird, Malé ženy, Ammonite či Francúzska depeša Liberty, Kansas Evening Sun.

V post-produkcii sa nachádza jej chystaný film See How They Run. Ronan má na konte už štyri nominácie na Oscara, jeden Zlatý glóbus a plno ďalších ocenení. Jej nezvyčajné krstné meno ale často nedokážu správne vysloviť ani jej kolegovia. Vyslovuje sa Sŕša.

Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

14 celebrít, ktoré sa v médiách prezentujú úplne inak, ako v skutočnosti sú

4. Lupita Nyong’o

Lupitu Nyong’o si môžeš pamätať z drámy 12 rokov otrokom, Čierneho pantera či hororu My. Táto charizmatická a nadaná herečka si odniesla Oscara, dve nominácie na cenu BAFTA, cenu Emmy či nomináciu na Zlatý glóbus.

Najbližšie by sme ju mali vidieť v akčnom trileri The 355 a neskôr tiež, samozrejme, v marvelovke Black Panther: Wakanda Forever. Jej meno sa vyslovuje Lupíta Ňjongo.

Shutterstock

5. Djimon Hounsou

Djimon Hounsou si zahral v kúskoch ako Eragon, Constantine, Legenda o Tarzanovi, Kráľ Artuš: Legenda o meči či Aquaman. Nedávno sme ho mohli vidieť v Tichom mieste 2 a v našich kinách si čoskoro odbije premiéru aj akčňák The King’s Man: Prvá misia.

Hounsou momentálne chystá animák Blazing Samurai, uvidíme ho aj v komiksovke Shazam! Fury of the Gods. A ako vysloviť jeho meno? Správne to znie Džájmun Hansú.

Shutterstock

6. Joe Manganiello

Joe Manganiello na seba upozornil hlavne v seriáli True Blood: Pravá krv, ale vidieť sme ho mohli aj vo filmoch Magic Mike, Kráľ kalichov, Liga spravodlivosti či Besnenie.

Medzi jeho posledné kúsky patria tituly Zack Snyder’s Justice League, Shoplifters of the World a The Spine of Night. Jeho priezvisko sa vyslovuje Manganelou.

Shutterstock

7. Quvenzhané Wallis

Mladučká Quvenzhané Wallis si zahrala vo výborných kúskoch ako Divoké stvorenia južných krajín, 12 rokov otrokom, Annie či seriáli Black-ish.

Momentálne chystá seriál Karma and the Galactic Descendants. Odniesla si nomináciu na Oscara, Zlatý glóbus či Saturn Award. Ako sa vyslovuje jej krstné meno? Malo by to byť Kvavendžunej.

Profimedia

8. Chloë Sevigny

Sympatická Chloë Sevigny svoj talent dokázala vo viacerých skvelých filmoch. Za zmienku stoja tituly Dogville, Manderlay, Zlomené kvety, Zodiac, Lean on Pete či Mŕtvi neumierajú.

Medzi jej najnovšie zárezy patria filmy Queen & Slim, Slow Machine či seriál We Are Who We Are. V týchto dňoch tiež nakrúca horor Bones & All. Jej meno by si mal vyslovovať ako Kloí Seviný.

Shutterstock

Odporúčame prečítať:

Slováci sa podelili o veci, ktoré im naposledy privodili záchvat smiechu

9. Shia LaBeouf

Shia LaBeouf zažiaril vo filmoch Ja, Robot, Constantine či Indiana Jones a Kráľovstvo krištáľovej lebky. Neskôr sme ho mohli vidieť v sérii Transformers, artovke Nymfomanka, vojnovej dráme Železné srdce, road-movie American Honey, športovej dráme Borg/McEnroe a dráme Honey Boy.

Naposledy sa nám pripomenul v silnej dráme Pieces of a Woman a objavil sa aj v dokumente A Man Named Scott. Jeho meno sa vyslovuje ako Šája Labaf.

Shutterstock

10. Zach Galifianakis

Herec a komik Zach Galifianakis si našiel veľa fanúšikov vďaka svojej satirickej talk-show Between Two Ferns with Zach Galifianakis, ale objavil sa aj v sérii Vo štvorici po opici a vo filmoch Niečo ako komédia, Birdman či Struny času.

Hlas prepožičal tiež postavičke Rona v animáku Rozbitý robot Ron a tento rok by si mal odbiť premiéru ďalší jeho animák The Bob’s Burgers Movie. Jeho krkolomné meno sa vyslovuje Zak Galafanákis.

Shutterstock

Príspevok 10 celebrít, ktorých mená nevie nikto správne vysloviť je zobrazený ako prvý na EMEFKA.