Hudba


Možno ťa zaujme:

www.Serialis.sk

www.Najlepsie.eu

www.Filmy.Najlepsie.eu

www.Fit-Life.sk 

 

Vtipy, citáty filozofov, SMS priania, hádanky a básničky najlepšie. Úplne zadarmo.


Hudba

 


 

Hudba sa vo všeobecnosti definuje ako špecifická ľudská aktivita, ktorá sa pomocou v priestore a čase charakteristicky zoskupených tónov a zvukov a na základe spoločenských skúseností usiluje o (hlavne estetickú) komunikáciu. Hudba je konkrétnejšie druh umenia, ktorého výrazovými prostriedkami sú tóny a základnými komponentami harmónia, melódia, rytmus a farba. Podľa Cassiodora je hudba matematická veda. (Wikipédia)

V skutočnosti však asi je nereálne definovať hudbu. Hudba je všetko, zároveň nič. Hudba dokáže vyjadriť úplne každú vec, no nie je hmotná.

Prvá hudba vznikla už v dávnej minulosti. Je ťažké definovať presný čas, pretože ani samí historici sa nezhodujú v čase. Isté je však to, že hudba do roku 1300 pozostávala len z jednohlasných tónov.

Hudba si prešla viacerými revolúciami a sformovala sa až do dnešnej podoby, no je na každom z nás, čomu dáme prednosť.

Dnešná doba je veľmi zložitá, pre niektorých hudba znamená úplne všetko pre niekoho nič. Taktiež čo sa týka peňazí, niekto ju robí len pre peniaze a niekto nie. Je si ťažko predstaviť, že by niekto robil kvalitnú hudbu len na svoje náklady, ale ak to robí z lásky k nej, je ochotný investovať všetko. Dobrý príklad pre hudbu, alebo teda myšlienku mal Bob Marley, hudbou vyjadroval všetko. Vyjadril city, svoj názor. Viac profesionálov povedalo, že jeho hudba, teda spev nemá veľkú cenu, ale myšlienky prekrývajú všetko.

 

Od dávnych čias sa k hudbe pripisovali viaceré úlohy a to napríklad:

  1. Zmena nálady, potláčanie depresie, alebo znásobenie radosti – ani dnešná doba nie je výnimkou, každá hudba má v sebe emocionálne zafarbenie, ktoré rôzne vplýva na ľudí. Samozrejme sú tie pesničky cielené a často tvorené v tom zmysle. Pesnička, hudba dokáže odhaliť každú náladu, pomocou slov, nástrojov, tónov.
  2. Peniaze, majetok, sláva – veľmi silná zbraň, s ktorou je dôležité vedieť pracovať, vedeli by sme vymenovať asi desiatky ľudí, čo nedokázali odolávať tlaku. Peniaze, majetok, sláva ničia charakter, ničia hudbu, ničia city. Asi najznámejšia skupiny, ktorú zničila najviac sláva bola asi Beatles s aférou k prirovnaniu k Ježišovi. Richard Muller – drogy. Toto všetko sa nesie s hudbou, slávou, peniazmi.

Nesie hudba svoju kvalitu ako aj pred rokmi? Je jasné, že doba sa mení, starší ľudia si nepustia svoju hudbu a nechcú prijať novú. Mladí ľudia poznajú zväčša novú hudbu a nechcú spoznávať starú, keďže je to staršia „generácia“. Isto sa hudba súdiť nedá. Nedá sa povedať, ktorá hudba, pesnička je lepšia, ktorá je krajšia, pretože každá má v sebe niečo, čo žiadna iná nemá. Hudba sa nemá nikdy súdiť, pretože slúži pre radosť, bola stvorená pre radosť, preto nie je vhodné povedať o nej, že je zlá. 

www.Fit-Life.sk Doplnky výživy pre športovcov