Pohľady občana na štát


Možno ťa zaujme:

www.Serialis.sk

www.Najlepsie.eu

www.Filmy.Najlepsie.eu

www.Fit-Life.sk 

 

Vtipy, citáty filozofov, SMS priania, hádanky a básničky najlepšie. Úplne zadarmo.


Pohľady občana na štát

 


  

 

         Slovenská republika je maličký štát „niekde“ v Európe, v ktorom si ľudia žijú spokojne bez vedomostí na svoje práva. Práva človeka v tomto našom štáte sú celkom dostačujúce na príjemný život všetkých ľudí, no sú tieto „práva“ skutočné? Alebo sa jedná o celú vymyslenú právnu fikciu celého policajného štátu? Asi nikto nebude dlho nad tým rozmýšľať, keď poviem, že písané ľudské práva sú podstatne rozdielne od ľudských práv v reálnom živote.

         Žijeme pravdepodobne v dosť zlých časoch, kde slovo má väčšiu hodnotu ako skutočný skutok alebo konkrétny dôkaz. Je xy príkladov, kde aj súd rozhodne v prospech výpovede namiesto prospechu dôkazu, ktorý by mal mať väčšiu váhu ako samotná klamlivá výpoveď, ale nie! Človek je odsúdený bez ohľadu na právnu skutočnosť a neurobí s tým nikto nič. Všetci (možno aj samotný súd) vieme, že pravda sa skrýva pred nosom, no predsa rozhodnutím je fiktívna pravda, ktorá sa skrýva niekde za rohom.

         Píše sa rok 2012, tesne pred novým rokom a inteligencia ľudu asi stále klesá, niekedy rozmýšľam, či je toto fakt rok 2012, či nesnívam zlý sen v začiatkoch druhej generácie opíc lebo zatiaľ všetko tomu nasvedčuje. Koľko z nás by dalo všetko čo má, len zato, aby mali od štátu, fiktívneho štátu, nespoľahlivého štátu pokoj. Sloboda slova je prejednávaná v priestupkovom konaní, skutočnou pravdou sa nikto nezaoberá, múdrych posielajú do blázinca, šikovných do basy.

         Skúsme si dať jeden skutočný príklad kde budú účinkovať 3 osoby (Peter, Jano a Lukáš). Peter a Janom ukradnú v obchode keksík. Hneď zavolajú na políciu, že ho ukradol Lukáš. V obchode skutočne chýba keksík, tak Lukáša zoberú na policajnú stanicu, kde ho prehľadajú a vypočujú, taktiež aj svedkov Petra a Jana. U Lukáša keksík nenašli, ale keďže v obchode chýba a Peter s Janom vypovedali, že ho on ukradol, tak Lukáš je vinný. Bez ohľadu na všetky iné skutočnosti. Dokazovanie skončilo, priestupku sa dopustil Lukáš. Toto je jeden z 1000 príkladov, kedy štát a dokazovanie pochybelo, no svedok má váhu slona.

         Nastane nejaká zmena??? Asi budem naivný ak tomu budem veriť...
 

www.Fit-Life.sk Doplnky výživy pre športovcov